Socratisch gesprek met Karel van Haaften

16 feb 2026

Facebook header socratisch gesprek

Een socratisch gesprek
Wilt u ook met aandacht een gesprek voeren? Op nieuwe gedachten en ideeën komen? Dat kan in een socratisch gesprek. Dat is een geleid groepsgesprek over een fundamentele (filosofische) vraag, aan de hand van een algemeen menselijk thema. Het is geen oplossingsgericht gesprek en geen discussie. In een socratisch gesprek gaat het vooral om luisteren, vragen stellen en het opschorten van het eigen oordeel. Het staat open voor ieder die wil deelnemen. Een speciale vooropleiding is niet vereist.

Thema op 22 november: helpen
Een vreemd begrip is dat: helpen. Het lijkt een individuele daad, maar is het ook helpen als de ander er niet door geholpen wordt? Kun je het ook helpen noemen, als de ander de hulp niet accepteert? Maakt helpen relaties tussen mensen ongelijk?  Is wie hulp ontvangt de mindere en wie hulp kan geven de meerdere? Willen we daarom wel graag helpen, maar niet altijd geholpen worden? Maar helpen heeft toch ook iets te maken met altruïsme en met onbaatzuchtigheid; helpen is toch ook een vorm van geven? Wat is dat eigenlijk: helpen?

Aanmelden voor 20 november
Graag ontvangen wij uw aanmelding voor deelname aan dit gesprek per e-mail via: robienvanee@kpnmail.nl. Meedoen met dit gesprek, inclusief koffie en thee, kost € 10,=.