Trigon ensemble met Een Middeleeuwse kerst

13 dec 2026
 (15:00
 - 
16:30)

Trigon Ensemble zingt kerstliederen uit de Moderne Devotie, een religieuze beweging die aan het einde van de 14de eeuw ontstond en mensen steun en troost bood in een tijd waarin de pest huis hield. Het was een beweging die terugging naar de bron, naar de persoonlijke geloofsbeleving, naar soberheid en eenvoud, waarden die ook in deze muziek doorklinken.

Trigon zingt 15de- en 16de-eeuwse Nederlandse kerstliederen uit diverse handschriften uit Utrecht, Tongeren, Zwolle en Amsterdam. Religieuze muziek, gezongen door drie zangeressen die met hun zuivere samenzang en zorgvuldige interpretatie de liederen een prachtig nieuw leven geven.

Alle liederen worden a cappella gezongen en zijn een-, twee- of driestemmig. De teksten zijn in het Latijn, een combinatie van Latijn en Nederlands, en in het Nederlands. Trigon Ensemble bestudeert en vertolkt deze werken rechtstreeks vanuit de oorspronkelijke notaties in de handschriften en brengt de muziek tot klinken op een manier die dicht bij haar oorsprong staat.

Uit een recensie:
‘De vocalen zijn helder, breekbaar en teder en vinden met gemak (mede door het minimale gebruik van vibrato) de weg naar devotie en toewijding. Naast de overtuigende kerstliederen ‘Een kindekijn is ons gheboren’ of Jubilemus singuli’ horen we ook enkele Maria-liederen waaronder het tintelende ‘Ave Maris stella’ en het ‘Ave Maria’ dat ingetogen wordt uitgevoerd door 2 stemmen. Met verve slaagt het Trigon Ensemble erin om, in een tijd waarin snelheid en gewin de boventoon voeren, de luisteraar terug te brengen naar ingetogenheid en bezinning.’

Toegang:
25,- euro voor volwassenen
15,- euro voor jongeren tot 21 jaar
Toegangskaarten zijn uitsluitend online te bestellen. Ze zijn niet verkrijgbaar bij Museum Geert Groote Huis

Klik hier om uw toegangskaarten online te bestellen

Help ons! Word vriend of vrijwilliger

Museum Geert Groote Huis ontvangt geen subsidie en moet zijn eigen broek ophouden. Daarom zijn we erg blij met onze vrienden. Wilt u ook onze vriend worden? De vrienden worden door ons op de hoogte gehouden van nieuwtjes en evenementen rond Geert Groote en het Geert Groote Huis. Vrienden mogen altijd gratis het Geert Groote Huis bezoeken. Ook organiseren wij lezingen en concerten waaraan vrienden gratis of met korting mogen deelnemen.

Zonder vrijwilligers kan Museum Geert Groote Huis niet bestaan. Zoekt u een leuke, interessante, gezellige tijdsbesteding? Word dan gastheer of gastvrouw in ons museum. En wilt u wat meer verantwoordelijkheid? Ook dan zijn er mogelijkheden. Neem contact met ons op.